Bc. Ivana Reisová

Lektorka aktivity – Notička, Muzikantík a Kačenka


Jmenuji se Ivana a jsem maminkou tří dětí – Laděnky, Danyho a Ondřeje.
Mezi dětmi a rodiči se pohybuji více než 25 let – nejprve jen z nadšení pro tuto práci jako dobrovolník a laik. Od roku 2008 se mi v CPR Sluníčko naskytla příležitost absolvovat různé typy vzdělávacích kurzů se zaměřením na správný vývoj kojenců a batolat. Mé zkušenosti a poznatky o podpoře psychomotorického vývoje dětí tak obohatily např. fyzioterapeutky působící v Hobitu Plzeň, zkušení lektoři plavání nebo lektorky z Institutu vzdělávání Evy Kiedroňové. Jako instruktorka psychomotorického vývoje jsem vedla Cvičení rodičů s dětmi, Plavání s kojenci a batolátky, kurzy baby masáží a manipulace s kojenci.

Od roku 2013 jsem rozšířila vzdělávání dětí o hudební programy nejprve pod hlavičkou Yamaha class. Rok na to jsem vytvořila vlastní ucelený program Veselá nota, který postupně prošel úpravami a inovacemi. Nyní vše vedu pod hlavičkou Family for kids, z.s. v klubovně Awana Karviná pod názvy Notička, Muzikantík a Kačenka.

Postupně jsem si dále rozšiřovala obzory a úspěšně jsem vystudovala předškolní pedagogiku na Ostravské univerzitě. V současné době tak vedu i programy zaměřující se na děti v tomto věkovém období. V roce 2020 mi přibyla kvalifikace trenéra atletických přípravek, takže společně s manželem trénuji i děti v atletickém klubu Benjamínci Karviná.

Práce s rodiči, především maminkami a jejich robátky mě velmi baví. Jsem šťastná, když vidím úsměvy na tvářičkách dětí a mohu být při každém jejich pokroku. Je nádherné vidět, jak z malinkatých, droboulinkých miminek vyrůstají krásné, zdravé a zdatné děti. Jsem hrdá na to, že mohu ovlivnit jejich zdravý vývoj a pěstovat u nich lásku k pohybu i hudbě!

Mým hlavním cílem je předat rodičům co nejvíce rad a zkušeností tak, aby s láskou přijímaly své děti takové, jaké jsou, těšili se z každého krůčku či pokroku a byli jim oporou v jejich správném rozvoji.